Strona startowa

 
 
Informacje
KontaktPomoc

Ogłoszenia


Struktura

Projekty UnijneProjekt ,, Starość też radość ,, (2016-05-18)
Untitled document

Dnia 11.05.2016r. Ośrodek Pomocy Społecznej w Świeciu brał udział w inauguracji projektu „Starość też radość”.

Untitled document

Rozpoczęcie projektu odbyło się w restauracji Stare Miasto spotkaniem przy kawie i cieście. Atmosfera była bardzo przyjazna i wesoła. Uczestników spotkania rozbawiła grupa kabaretowa uczniów z Gimnazjum nr 3 w Świeciu, która  z przymrużeniem oka odegrała sceny ze znanych bajek. 

Realizacja projektu "Starość też radość" to kontynuacja projektu, którego pomysłodawcą był kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej Marzena Brac wraz z pracownikami socjalnymi. Projekt ten był już realizowany w roku 2015 jako pilotaż. Realizacja projektu możliwa jest dzięki dofinansowaniu przez kujawsko-pomorski Urząd Marszałkowski, które pozyskało stowarzyszenie „Razem Dla Świecia”. Projekt skierowany jest do seniorów z gminy Świecie. W ramach programu zaplanowano cykliczne spotkania, wyjazdy do teatru, pikniki i wizyty u fryzjera. Każdy senior otrzyma dodatkowo tzw. "Kopertę życia", w której znajdą się najważniejsze informacje o zdrowiu uczestnika. W sytuacji zagrożenia "Koperta życia" ma ułatwić ratowanie zdrowia i życia seniora. 

Przedsięwzięcie realizowane będzie do końca października bieżącego roku dzięki współpracy Ośrodka Pomocy Społecznej i Stowarzyszenia Razem Dla Świecia. 

 

imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimg© BM Computers 2010  
odwiedzin

Poprzednia wersja strony www 2008-2010
Poprzednia wersja strony www 2006-2008