Strona startowa

 
 
Informacje
KontaktPomoc

Ogłoszenia


Struktura

Projekty Unijne"Cichy zabójca" (2017-11-24)
Untitled document Untitled document

Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Świeciu wspólnie z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu w dniu 23 listopada 2017 roku zorganizował szkolenie o charakterze prewencyjnym pod hasłem ,,Czad i ogień – obudź czujność”. Akcja ta wpisuje się w obecną kampanię społeczną prowadzoną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji  wspólnie z Państwową Strażą Pożarną o w/w tytule.

Celem akcji była prewencja społeczności lokalnej w gminie Świecie w kwestii zagrożenia życia z powodu zatrucia tlenkiem węgla oraz prawidłowe zachowanie się w chwili zagrożenia pożarowego. Uczestnikami spotkania byli mieszkańcy naszej gminy oraz pracownicy pomocy społecznej i pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy Społecznej w Świeciu. Spotkanie odbyło się w siedzibie ŚDS. Pani Dorota Rutyna kierownik domu zadbała o komfort uczestników spotkania. Szkolenie poprowadzone było przez komendanta bryg. mgr inż. Piotra Tkaczyńskiego oraz naczelnika wydziału kpt. mgr inż. Tomasza Sadeckiego z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu.

Istotne jest to, że pracownicy socjalni wraz z początkiem miesiąca listopada 2017 roku prewencyjnie wchodzili w środowiska zamieszkania potencjonalnego zagrożenia zatruciem ,,tlenkiem węgla” proponując pomoc w formie zakupu ,,czujników dymu i czadu”. Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem. Z tej formy pomocy skorzystało na chwilę obecną 49 rodzin. Dzięki akcji zwiększyła się świadomość naszych podopiecznych z zakresu realnego zagrożenia ich życia. Ponadto zabezpieczyliśmy naszych podopiecznych w urządzenie ratujące życie. W naszej ocenie w realny sposób zmniejszyliśmy zagrożenie utraty zdrowia i życia. Mamy świadomość, że duża grupa społeczeństwa nadal nie zdaje sobie sprawy z niebezpieczeństwa jakim jest ,,cichy zabójca”.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Świeciu nadal kontynuuje akcję. Pracownicy socjalni każdego dnia będąc w rejonach swojej pracy propagują zakładanie czujników. Czujnik jest w stanie uratować życie całej rodzinie i zapobiec nieodwracalnej tragedii.

imgimgimgimg© BM Computers 2010  
odwiedzin

Poprzednia wersja strony www 2008-2010
Poprzednia wersja strony www 2006-2008