Strona startowa

 
 
Informacje
KontaktPomoc

Ogłoszenia


Struktura

Projekty UnijneDzień świadomości z FAS! (2018-09-07)
Untitled document

Ośrodek Pomocy Społecznej w Świeciu informuje, że dnia 9 września obchodzony jest na świecie święto ,,Dzień Świadomości z FASD”. Dzień tej ma uświadomić szczególnie przyszłym matkom skutki picia alkoholu w czasie ciąży, jego wpływ na rozwój płodu, a w przyszłości na możliwy, i wysoce prawdopodobny nieprawidłowy rozwój dziecka. Dzień ten ma również zwrócić uwagę na występowanie problemu w skali światowej. FASD jest obecnie najczęstszą przyczyną upośledzenia umysłowego w zachodniej cywilizacji, której można całkowicie zapobiec. Dotyka ok. 1 na 100 osób w Ameryce Północnej.
W
Polsce każdego roku w szpitalach rodzi się więcej dzieci z FAS niż z zespołem Downa i miasteczkach, oraz w kilku stanach USA.  

Pierwsze obchody Światowego Dnia FAS w Polsce odbyły się w roku 2001 w Śląskim miasteczku Lędziny z inicjatywy Stowarzyszenia Zastępczego Rodzicielstwa Oddział Śląski przy wsparciu miejscowego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Gościem specjalnym była Toni Hager z (USA) przedstawiciel Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Aktywnie w przygotowania włączyła się Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Warszawie.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awiatowy_Dzie%C5%84_FAS dnia 7.09.2018. godzina 12:00

 

Ośrodek Pomocy Społecznej w Świeciu tematem FAS zajmuje się już od kilku lat. Zorganizował dwie konferencje o tej tematyce, koncert pod tut. ,,Nie palę”, ,,Nie piję”, ,,Nie biorę”. Przygotowuje się do akcji dotyczącej tej tematyki.

img

 

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awiatowy_Dzie%C5%84_FAS
dnia 7.09.2018. godzina 12:00

 Z wyrazami szacunku

  Kierownik

Ośrodka Pomocy Społecznej

w Świeciu

Marzena Brac

Untitled document

© BM Computers 2010  
odwiedzin

Poprzednia wersja strony www 2008-2010
Poprzednia wersja strony www 2006-2008